Адвокат з питань опіки
Послуги адвокатського бюро «Романа Сацика» у справах щодо опіки:
Послуги адвокатського бюро «Романа Сацика» у справах щодо опіки:
Опікунство над недієздатними повнолітніми особами — це одна з поширених категорій справ, з якою працюють сімейні адвокати бюро «Романа Сацика». Тільки за останній рік наші юристи отримали позитивні рішення для клієнтів в більш ніж 10 судових процесах, пов’язаних з встановленням опіки.
Адвокати з питань опіки бюро «Романа Сацика» захищають інтереси клієнтів в судах Києва, Борисполя, Київської області та онлайн в будь-якому українському суді. Консультуємо клієнтів з усіх регіонів України, а також громадян, які тимчасово мешкають за кордоном.
Опіка над повнолітніми особами зазвичай встановлюється для забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів дорослих людей, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки. Опіка може бути встановлена над недієздатною особою, яка внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Відповідно до положення статті 39 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Зрозуміти, що особу можуть визнати недієздатною, можна за наступними ознаками:
Не кожне психічне захворювання є підставою для визнання недієздатним. Найчастіше такими визнають осіб із діагнозами: судинна деменція, Альцгеймер, шизофренія, маячня. Також підставою можуть бути інші діагнози, які вплинули на розумові здатності.
Процедура складається із наступних пунктів:
Заяву до суду щодо встановлення опіки над повнолітньою людиною по недієздатності може подати:
Під збором пакету документів для встановлення опіки мається на увазі отримання наступних документів:
При зверненні до суду слід ініціювати питання проведення психіатричної експертизи, яка підтвердить стан особи. Крім того, слід підготувати документи та звернутись до органу опіки для підготування ними подання (висновку) про можливість заявника стати опікуном.
При підготовці подання враховуються:
За сукупністю наведених факторів суд приймає рішення, яке діє 2 роки. Для його пролонгації слід звернутись до суду з відповідною заявою не пізніше ніж за 1 місяць до спливу 2-річного терміну.
Якщо людина, яка була визнана недієздатною, починає усвідомлювати і розуміти, що вона робить, або ж керує своїми діями за допомогою інших осіб, суд може визнати часткову дієздатність особи.
Повністю дієздатним визнають лише в тому випадку, коли людина повністю відновлюється і усвідомлює все, що робить. Отже, визначальним фактором буде відновлення такого стану свідомості особи, який був до моменту визнання її недієздатною.
Для повернення дієздатності слід звернутись до суду із відповідною заявою. В цій заяві слід викласти всі обставини справи та докази на підтвердження того, що минули підстави для визнання особи недієздатною відпали, і особа усвідомлює значення та наслідки своїх дій.
Ні, це не є обов’язковою вимогою.
Так, однак з кожної ситуації є вихід.
Так, але засобів для підтвердження таких фактів багато.
В більшості випадків суд звертає увагу лише на психічне здоров’я потенційного опікуна та враховує відомості із психіатричного/наркологічного обліку.
Так, якщо ці родичі виявлять бажання стати опікунами.
Таке майно краще відчужити до початку судового процесу, оскільки після його завершення відчуження можливе рішення за згодою опікунської ради.
Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Решту зробимо ми.
Однак, час від часу судді вимагають присутності майбутнього опікуна в судових засіданнях, що досить складно втілити, якщо потенційний опікун за кордоном або в лавах ЗСУ.
Так, але при самостійному складанні позову слід дотримуватися процесуальні вимоги. Також документи додані до заяви мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»).
Так, самостійно зареєструвавшись в системі «Електронний суд» на сайті https://id.court.gov.ua/, або звернувшись до адвоката.
Є ризики залишення позову без руху до усунення недоліків, якщо позов не відповідає вимогам процесуального законодавства України.
В середньому такі судові процеси тривають до 6 місяців. Однак, інколи ці терміни продовжуються, це в свою чергу пов’язано з відпустками суддів, перебуванням їх на лікарняному, а також з великою кількістю справ у судах.
Так, встановлення опіки над недієздатною особою є підставою для надання відстрочки або для звільнення із військової служби.