Адвокат з аліментів

Послуги адвокатського бюро Романа Сацика у справах щодо аліментів:

юридична консультація
складання позову
подання інтересів у суді
справи за аліментами "під ключ"

Питання, пов’язані з виплатою аліментів, у рамках чинного українського законодавства можуть юридично вирішуватись як у залі суду, так і за його межами. Сімейні адвокати бюро “Романа Сацика” мають успішний досвід ведення подібних справ з 2020 року.

Лише за останній рік близько 100 позовів щодо стягнення або скасування аліментів було задоволено на користь наших клієнтів. Можливе ведення справ щодо аліментів “під ключ”, тобто без присутності клієнта в суді.

1. Стягнення аліментів

Аліменти – це один із найбільш чуттєвих моментів в більшості розлучних процесів. Сьогодні в Україні є два способи стягнення аліментів:

 • через суд (позов чи судовий наказ);
 • мирна угода (через нотаріальний договір)

Позов на стягнення аліментів через суд подається у будь-який момент: до розірвання шлюбу, одночасно зі розірванням шлюбу чи після розлучення. Розмір виплат може становити або частину доходів того з батьків (наприклад 1/4), хто не житиме з дитиною, або фіксовану суму (наприклад, 2000 грн). Також може бути поданий позов на аліменти для матері дитини, якщо тому ще не виповнилось 3 років, та позов для стягнення додаткових витрат на дитину.

Стягнення аліментів за судовим наказом – це найпростіший і найшвидший спосіб домогтися виплати аліментів у рамках чинного українського законодавства. У цьому випадку розмір виплат не перевищує встановлений законом: наприклад, на одну дитину – ¼ від доходу платника аліментів. Видача судового наказу зазвичай займає трохи більше місяця, а розгляд справи відбувається без присутності сторін. Це значно спрощує процес і прискорює його.

Стягнення аліментів за нотаріальним договором допускається, згідно з Сімейним Кодексом України, якщо подружжя змогло самостійно домовитися про утримання дитини після розлучення. У цьому ж договорі можна юридично закріпити графік зустрічей другої дружини з дитиною та питання, пов’язані з додатковими витратами (оплата навчання тощо).

Сімейні адвокати бюро “Романа Сацика” проаналізують вашу ситуацію та дадуть рекомендації, який варіант стягнення аліментів є найкращим для конкретного випадку.

Развод через подачу искового заявления в суд - болеедолгий по времени и гораздо более затратный финансово и эмоционально.Прибегайте к данной мере только если у вас нет другого выбора.

2. Припинення стягнення аліментів

Припинення стягнення аліментів можливе у декількох випадках. Якщо аліменти виплачувались згідно з нотаріальним договором, виплати припиняються:

 • після закінчення терміну дії договору;
 • при форс-мажорних ситуаціях;
 • у разі смерті платника.

Якщо аліменти виплачувались за рішенням суду, їх стягнення припиняється, якщо:

 • дитині виповнилося 18 років (або 23 роки, якщо вона продовжує навчатися очно);
 • одержувач витрачає аліменти не на дитину;
 • у платника змінилася фінансова ситуація;
 • платник передав дитині право власності на нерухомість;
 • дитина почала жити з батьком, який платив аліменти;
 • платник помер.

Для припинення стягнення аліментів у другому випадку необхідно подати до суду позовну заяву, в якій буде викладено одну з наведених вище причин.

Юридична підтримка сімейних адвокатів бюро “Романа Сацика” дозволить отримати позитивне рішення щодо такої справи з мінімальними витратами часу, нервів та грошей.

Если алименты выплачивались по решению суда, их взыскание прекращается, если:

 • ребенку исполнилось 18 лет (или 23 года, если он продолжает учится очно);
 • получатель тратит алименты не на ребенка;
 • у плательщика изменилась финансовая ситуация;
 • плательщик передал ребенку право собственности на недвижимость;
 • ребенок начал жить с родителем, который платил алименты;
 • плательщик умер.

Для прекращения взыскания алиментов во втором случае необходимо подать в суд исковое заявление, в котором будет изложена одна из перечисленных выше причин. Юридическая поддержка семейных адвокатов бюро “Романа Сацика” позволит получить позитивное решение по такому делу с минимальными затратами времени, нервов и денег.

3. Заборгованість з аліментів

Заборгованість за аліментами, яка виникає через життєві обставини, що склалися на даний момент, може бути зменшена або анульована судом, згідно зі ст. 197 Сімейного кодексу України. Для цього необхідно:

 • подати судовий позов;
 • надати вагомі докази, щоб рішення було ухвалено на вашу користь;
 • взяти участь у судовому засіданні самостійно чи через адвоката;
 • у разі позитивного рішення повідомити про нього виконавчу службу.

Враховуючи аргументи позивача, суд може відстрочити чи розстрочити виплату заборгованості, зменшити її розмір або взагалі звільнити її сплату.

Юристи адвокатського бюро “Романа Сацика” проаналізують усі обставини справи, запропонують оптимальну тактику поведінки у суді та допоможуть досягти максимально позитивного для клієнта судового рішення.

4. Стягнення пені

Стягнення неустойки (пені) за несвоєчасну виплату аліментів регламентується ч.1 ст. 196 Сімейного кодексу України та ч. 14 ст. 71 Закону України “Про виконавче провадження”. При цьому розмір пені може досягати 100% від суми заборгованості.

З огляду на особисті обставини платника аліментів суд може зменшити розмір пені. Крім того, якщо відповідач зможе довести, що заборгованість виникла не з його вини, за рішенням суду він може бути повністю звільнений від сплати неустойки.

Вивчивши всі обставини справи, юристи адвокатського бюро “Романа Сацика” допоможуть обрати оптимальну стратегію поведінки під час судового процесу, яка дозволить досягти позитивного для клієнта рішення суду.

5. Аліменти "під ключ"

Послуга “аліменти під ключ” передбачає, що сімейні адвокати бюро “Романа Сацика” самостійно підготують позовну заяву та пакет документів, а також представлятимуть інтереси клієнтів у суді без його присутності. Клієнту потрібно лише надати нашим юристам усі необхідні документи:

 • копію паспорта заявника;
 • копію податкового коду заявника;
 • копію паспорта та коду відповідача (якщо є);
 • копію свідоцтва про шлюб;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • копію довідки про місце реєстрації або Акт обстеження житлово-побутових умов від соціальних служб

та сплатити вартість послуги.

Залежно від складності справи, вартість послуги “аліменти під ключ” складає від 6000 гривень.

Вартість послуг

Вартість супроводу юристами адвокатського бюро “Романа Сацика” справ, пов'язаних із виплатою аліментів, складає від 2000 грн (складання позову) або від 1000 грн/год. Окремо оплачується участь адвокатів у кожному судовому засіданні.
Назва послуги
Вартість
Розірвання шлюбу під ключ
6 000 грн
Консультація Клієнта
500 грн. (1 година.)
Вивчення матеріалів справи, з'ясування обставин справи, підготовка правової позиції та тактики захисту клієнта
1 000 грн. (1 година.)
Підготовка та складання документів
1 000 грн. (1 година.)
Представництво інтересів Клієнта (у судах першої інстанції, органах/установах)
2 000 грн. (1 година.)
Представництво інтересів клієнта (у судах апеляційної та касаційної інстанції)
4 000 грн. (1 година.)
Дізнайтесь точну вартість послуг з аліментів:
Перебували ви в офіційному шлюбі з чоловіком/дружиною?
Допомогти із аліментами?

  Питання та відповіді

  Стягнення аліментів
  Чи можна стягнути аліменти з батька, який не живе з родиною, якщо подружжя не в розлученні?

  Так, якщо один із батьків нехтує своїми батьківськими обов’язками, з нього можна стягнути аліменти. При цьому не має значення, чи подружжя розлучене і чи живе воно окремо або разом.

  Чи можна стягнути аліменти з батька, якщо той живе чи працює не в Україні?

  Так, якщо чоловік офіційно перебуває та працює в одній із країн-учасниць міжнародних конвенцій, якими регулюються ці питання.

  Що робити, якщо чоловік перестав платити аліменти за нотаріальним договором?

  В цьому випадку одержувач аліментів може звернутися до суду їх стягнення.

  Чи потрібно сплачувати судовий збір під час подання позову на стягнення аліментів?

  Ні, для таких справ судовий збір не передбачено.

  Які додаткові витрати на дитину можна стягнути за судом?

  Під додатковими витратами на дитину маються на увазі:

  • систематична купівля ліків, оплата медичних послуг тощо у разі інвалідності або хронічної хвороби у дитини;
  • поїздки на відпочинок, купівля ліків у разі тривалої хвороби та інші витрати на оздоровлення та лікування дитини;
  • оплата гуртків, шкіл, репетиторів, купівля обладнання та інші витрати, пов’язані з розвитком та навчанням дитини.
  Скільки в середньому коштує послуга по стягненню аліментів у адвокатського бюро “Романа Сацика”?

  У середньому послуга наших сімейних адвокатів зі складання та подання позовних заяв коштує близько 2000-3000 гривень. Якщо необхідна участь адвоката у судових засіданнях, це додатково коштуватиме 2000 грн за засідання. Отримання судового наказу та подання його до виконавчої служби без участі клієнта – 1000 грн.

  Що таке аліменти під ключ?

  Послуга “аліменти під ключ” передбачає, що наші сімейні адвокати самостійно підготують позовну заяву та пакет документів, а також представлятимуть інтереси клієнта у суді без його присутності. З боку клієнта необхідно лише надати нашим юристам усі необхідні документи та сплатити вартість послуги.

  Припинення стягнення аліментів
  Чи потрібно сплачувати судовий збір при поданні заяви про припинення стягнення аліментів?

  Так, у цьому випадку слід сплатити судовий збір у розмірі 0,4% від поточного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 січня 2024 року він становить 1211 грн. 20 коп. Особи, що звільняються від сплати судового збору, визначаються Законом України “Про судовий збір”.

  Чи можна в одній заяві просити про припинення стягнення аліментів та стягнення аліментів?

  Так, якщо дитина почала жити з батьком, який до цього платив аліменти, той може подати загальний позов про припинення та стягнення аліментів. Але в цьому випадку має бути доведено факт зміни місця проживання дитини.

  З якого моменту буде скасовано стягнення аліментів?

  З моменту набрання рішенням суду законної сили.

  Заборгованість з аліментів
  У якому випадку суд може скасувати сплату заборгованості за аліментами?

  Якщо є підтвердження обставин, які мають важливе значення, наприклад, тяжкої хвороби позивача.

  Чи можна через суд відстрочити сплату заборгованості за аліментами?

  Так, якщо поточний матеріальний або сімейний стан позивача не дозволяє виплачувати аліменти в повному обсязі, суд може погодитись на відстрочення або розстрочення сплати заборгованості, що утворилася.

  Як дізнатися суму заборгованості з аліментів?

  Для цього потрібно звернутися з відповідним клопотанням у виконавчу службу.

  Стягнення неустойки
  У яких випадках суд не нараховуватиме пеню за заборгованість зі сплати аліментів?

  Якщо платник аліментів зможе довести в суді, що він зробив все, щоб таке прострочення не виникло, або якщо ця заборгованість виникла не з вини платника, а, наприклад, через помилку бухгалтера, банку або несвоєчасну виплату зарплатні.

  Чи можна стягнути неустойку під час виплати аліментів за нотаріальним договором?

  Якщо у договорі прямо не прописано відповідальність за несвоєчасну виплату аліментів, стягнути неустойку через виникнення заборгованості по аліментах не можна.

  Чи можуть стягнути неустойку через заборгованість за аліментами під час воєнного стану?

  Чинне законодавство не забороняє стягувати неустойку за заборгованість за аліментами. Тому якщо позивач звернеться до суду з таким проханням, суддя може ухвалити рішення про стягнення пені та видати виконавчий документ для його виконання. Самостійно виконавча служба не нараховує пеню.

  Загальні питання
  Чи можна подати позов про стягнення чи припинення стягнення аліментів самостійно?

  Так, можна. Але потрібно врахувати, що неправильно складена позовна заява або неправильно оформлений/неповний пакет документів будуть причиною відмови від розгляду вашої справи в суді. При цьому судовий збір, якщо його було сплачено, не повертається.

  Чи можна надіслати вам всі необхідні документи онлайн?

  Так, ви можете надіслати документи електронною поштою, засвідчивши їх необхідним чином. Також ми можемо підписати з вами договір онлайн, засвідчивши його електроними підписами.

  Скільки зазвичай тривають справи, пов'язані з аліментами?

  Все залежить від конкретної ситуації. У середньому розгляд таких справ займає 2 місяці чи трохи більше. Але, наприклад, рішення у справах про стягнення аліментів за судовим наказом зазвичай можна отримати за місяць.

  Ви можете самостійно вести справу щодо аліментів без моєї присутності?

  Так, ми пропонуємо послугу “аліменти під ключ”, коли всі процедурні питання та судові слухання проходять без присутності клієнта. Вартість такої послуги складає від 6000 гривень.

  Допомогти із аліментами?